Vakar važiuojant iš darbo namo pamąsčiau (ir mano Gedukas man tai visad kartoja), kad aš per daug leidžiu stresui ir blogoms emocijoms mane užvaldyti ir pasiglemžti. Esu grynas degtukas. Čia degu, čia jau užgesus. Ir ne taip jau lengva vėliau vėl įžiebti tą ugnį. Sako kiekvienam žmogui reikia atrasti savų būdų kaip numesti įtampą ir išmokti atsipalaiduoti. Vieni lanko baseiną, kiti sportuoja, treti piešia, klausosi muzikos ar šoka. Man svarbiausia yra jausti meilę tam, ką darau, tuomet stresas retesnis svečias. O kai tai nepadeda, reikia visagaliame internete ieškoti patarimų. Dalinuosi su tuo, ką pavyko įdomesnio rasti, reikės pasinaudoti 🙂
———-

Netikėti būdai kaip sumažinti stresą

Naudokitės nedominuojančia ranka. Jei esate dešiniarankis, kuriai nors kasdienei užduočiai atlikti pasinaudokite kairiąja ranka. Jei esate kairiarankis, naudokitės dešine. Tai gali būti dantų valymas, plaukų šukavimas ar sriubos valgymas. Jei norite didesnio iššūkio, pabandykite nedominuojančia ranka naudotis valgydami kinų lazdelėmis.

Nepalikite pėdsakų. Pasirinkite namuose kambarį ir savaitę stenkitės nepalikti jokių ženklų, kad juo naudojatės. Daugeliui geriausiai tinka vonios kambarys arba virtuvė. Jei toje erdvėje ką nors veikiate – gaminate valgį ar maudotės duše, po to viską sutvarkykite taip, kad jūsų pėdsakų neliktų nė ženklo – nebent tai būtų skanūs maisto ar muilo kvapai.

Nebenaudokite nuolat išsprūstančių žodžių. Pajuskite, kai nuolat kartojate nebūtinus žodžius ar frazes, ir pasistenkite jų nebevartoti. Nebūti žodžiai tokie, kurie kalbai nesuteikia papildomos reikšmės, pavyzdžiui, „žinai“, „tipo“, „atseit“, „iš tikrųjų“, „sakau“ ir t.t. Galite panagrinėti, kokiose situacijose šie žodžiai dažniausiai išsprūsta ir kodėl jų griebiatės.

Pažvelkite į savo rankas. Kelis kartus per dieną, kai jūsų rankos užimtos – spausdinate, verdate kavą ar panašiai, stebėkite jas, tarsi jos priklausytų svetimam žmogui. Tai padeda geriau pajusti, jog iš tiesų atliekate veiksmą.

Kai valgote, tik valgykite. Šią savaitę, kai valgysite ar gersite, nedarykite nieko kita. Prisėskite ir skirkite laiko tam, ką siūlote savo kūnui. Pažadinkite visus pojūčius – jauskite skonį, kvapą, matykite spalvas, faktūras, išgirskite sproginėjančius gėrimo burbuliukus.

Sakykite komplimentus. Kartą per dieną pagalvokite apie artimą asmenį – šeimos narį, draugą, bendradarbį – ir pasakykite jiems nuoširdų komplimentą. Kuo žmogus artimesnis – tuo geriau. Kuo aiškesnis ir tikslesnis komplimentas – tuo geriau. Taip pat atkreipkite dėmesį į komplimentus, kuriuos jums sako kiti. Pagalvokite, kodėl jie sakomi ir ar padeda jums geriau pasijusti.

Stabtelėkite prieš atsiliepdami telefonu. Kaskart kai suzvimbia telefonas, stabtelėkite ir įkvėpkite, kad atsiplėštumėte nuo to, ką darote, ir galėtumėte ramiai pradėti pokalbį. 

Šaltinis
————

O kaip su stresu kovojate jūs? 🙂

Šiandien vėl patikiu savo komfortą ir gerą savijautą dideliam jaukiam megztiniui 🙂 Ką manot?:)
Skirt – H&M | Sweater – sheinside | shoes – Lorenzo | Necklace – ToksVisoks