Taigi pirmiausia – Turkija. Šią šalį lankiau pirmą kartą, kas gali pasirodyti tikrai keista, nes dirbu turizme, ir šiaip, juk tiek daug lietuvaičių renkasi Turkiją savo atostogoms ir ten jau vyksta ne pirmą ir ne ketvirtą kartą. Iki šiol galvojau, kad tobuliausia šalis, tiesiog alsuojanti kelionių dvasia yra Ispanija, ir aišku, šitos nuomonės iš esmės nepakeičiau, bet supratau, kad jeigu nori ramaus poilsio, įperkamos prabangos ir puikaus oro – Turkija tam puikiai tinka. Keturių dienų poilsiui pasirinkome prieš paskutinę spalio savaitę ir nesuklydome – ateinančios savaitės prognozės jau rodė žymiai vėsesnį orą ir lietų, kai atvykus spalio 19 dieną mus pasitiko 27 laipsniai šilumos (ant saulės jausmas buvo lyg būtų visi 30 ar daugiau) ir giedras saulėtas dangus. Taigi spalis – tobulas mėnuo, norintiems Turkijoje užsisakyti prabangų viešbutį už gerą kainą ir pagauti labai malonius šiltus orus (vėliau keliaujant jau bus loterija, o rugsėjį kainos dar laikysis daug maž vasarinės).

Kita šalis, kalbant apie šeimos biudžeto nesprogdinančias kainas būtų Egiptas. Vėl gi, viešbučiai daugiau pritaikyti „viskas įskaičiuota” atostogoms – čia daug veiklos, čia šilta jūra, geri paplūdimiai, o kainos ir kokybės santykis tikrai geras. Aišku, taupyti tiek, kad užsakinėti abejotinų 4* viešbutį, nerekomenduočiau, nes gali tekti ieškotis vaistų nuo viduriavimo 🙂  Aišku, absoliučiai visko pasitaiko ir prabangiuose viešbučiuose, bet kur kokių situacijų būna dažniau – spėlioti turbūt net nereikia.

Spalio, lapkričio ar gruodžio mėnesiais galima atrasti ir kitas Afrikos žemyno šalis – Tunisą, Maroką, bet neapsigaukite – kai pas mus žiema, ten +30 šilumos tikrai nebus. Aišku, jeigu norisi ne gulėti bambą išvertus o pakeliauti, tada maloni šiluma tikrai bus pakankama:) Kiek teko susidurti su kelionių iš  Varšuvos pasiūlymais, net ir paskutinės minutės, poilsis Egipte vistiek būna daug pigesnis, lyginant aukštesnio lygio viešbučius su tokiais pačiais Tunise ir Maroke. Tai čia jeigu kalbame apie kelionių organizatorių pateikiamus kelionių paketus, bet jeigu vistiek labai norisi aplankyti Maroką, tada jau geriau organizuotis kelionę patiems (ko su Egiptu, aš asmeniškai, tikrai nedaryčiau) – įsigyti aviabilietus, pagriebti kompanijos, ir už superinę kainą išsinuomoti kokius super gražius apartamentus už juokingą kainą, kaip tai padarė blogerė Aistė. Iš tikrųjų, Afrikos žemynas mano pačios dar neaplankytas, bet dėl to, kad pirmiau noriu išnaršyti ir pažinti kuo daugiau Ispanijos krypčių, nes traukia daug labiau 🙂

Ir jeigu jau prakalbau apie Ispanija, tai kita kryptis, vėsesniais mėnesiais apdovanojati šiluma – Kanarų salos. Iš Varšuvos tiesioginiai skrydžiai vykdomi visus metus (Lietuvos kelionių organizatorių pasiūlymų tiksliai nežinau, bet berods ne ištisus metus yra suplanuoti skrydžiai) : į Tenerifę, Gran Kanariją, Lanzarotę, Fuerteventūrą ir žiemos sezonu į La Gomerą. Aš pati nesu didelių karščių mėgėja, tai man degintis prie +25 laipsnių yra pats tas. Du kartus esu buvusi Fuerteventūroje (achyvuose apie tai : 1, 2, 3), vieną kartą lapkritį ir viena kartą kovo pabaigoje, ir abu kartus buvo labai šilta, lietų per abi buvimo savaites mačiau gal vieną kartą kokį pusę valandos, žodžiu – puikus klimatas. Tenerifėje kelionių organizatoriai dažniausiai pataria žiemos sezonu apsistoti piečiau esančiuose viešbučiuose, kad išvengti permainingų šiaurinės pusės orų, bet mano geri draugai, kurie Tenerifėje yra jau buvę ne kartą, sakė, kad šiaurėje net gi karštesnių orų pasitaiko, tai čia niekada negali būti 100proc. užtikrintas tuo, kas tavęs lauks tavo kelionės metu. Aišku, 5* viešbučio su nuosavu paplūdimiu (pamirškite nuosavus viešbučio paplūdimius, čia ne Egiptas ar Turkija) nerasite, o ir šiaip už tas išsvajotas penkias žvaigždes pakloti teks tikrai daug. Bet ir šiaip, Ispanijoje, norint kokybiškai pailsėti užteks ir tvarkingų 3+ žvaigždučių ar šiaip kokių apartamentų 🙂

Gran Kanarijos, Tenerifės, Lanzarotės ar La Gomeros dar nesu mačiusi, todėl apie poilsį ten daug papasakoti ir negaliu, tačiau jau greitai šį neaplankytų salų sąrašą galėsiu sumažinti iki vienos, ir Gran Kanarija mane pasitiks jau ateinantį šeštadienį – laukiu nesulaukiu šios komandiruotės! Plauksiu kruiziniu laivu, nežinau kaip seksis pagauti internetą, bet oj kai tik bus galimybė pasiruoškite galybei vaizdų mano instagram paskyroje!

Kipras pasitiks labai šiltais orais iki pat spalio pradžios, bet statistinė vidutinė  temperatūra lapkritį jau smarkiai nukrenta (maksimali spalį +27, lapkritį jau +22), o ir lietaus kiekis padidėja beveik 4 kartus. Apie Kiprą kalbu grynai iš teorinės pusės, nes gyvai jo pamatyti neteko, taip, kad jeigu esu neteisi – labai prašau patikslinti mano informaciją:)

Malta – dar viena šalis, kurią galima lankyti visus metus, bet geriausią temperatūrą pasideginimui dar pavyks pagauti iki spalio pabaigos, lapkritis jau taps loterija, o vėlesniais mėnesiais reikės ir odinukės ir šalikėlio. Aš pati Maltoje esu buvusi spalio viduryje, tai lankant Valetos senamiestį vidurdienį buvo net gi labai karšta, o rytiniam pasideginimui iškart po ankstyvų pusryčių jau reikėjo pasiryžimo, nes būdavo tikrai vėsoka.

Kelionėms rudenį galima pasirinkti ir Italijos miestus, kur bus tikrai šilta, ir dar kitas kryptis žemyninėje Ispanijoje, bet šiandien, kad jau dalinausi nuotraukomis iš savo tinginiavimo dienų Turkijoje, norėjau pakalbėti apie daugiau poilsines kryptis, kuriomis galima keliauti kartu su kelionių organizatoriais. Tikrai nesu mačiusi labai jau daug, ar kad žinočiau labai daug, bet tiesiog šiame įraše norėjau pasidalinti informacija, kurią tenka pasakoti kas dieną dirbant kelionių agentūroje – galbūt kažkam ji pasirodys naudinga, o jeigu rasite esminių klaidų – visada laukiu pataisymų, juk gyvename ir mokomės 🙂