Medicinos Kosmetologė Žemyna | Studija „Simbolis” V.Grybo g. 17, Vilnius | kosmetologezemyna@gmail.com
Kaip ir žadėjau, paklausiau savo kosmetologės kelių klausimų apie veido odos priežiūrą ir gavau laaaabai iššamius atsakymus, todėl labai norėjau jais pasidalinti ir su jumis. Iš pradžių gali pasirodyti, kad būtent tokio tipo klausimų ir atsakymų – pilnas internetas, ir iš tikrųjų taip ir yra, tačiau kai pasitiki profesionalu, nori tam tikrais klausimais sužinoti būtent jo nuomonę, ir daugiau nebeguglinti ir nesidairyti į šalis. Juk kai aplink tiek skirtingos informacijos, tampa visiškai neįmanoma susidaryti nuomonę tam tikrais klausimais. Tikiuosi ši informacija jums pasirodys naudinga!
1. Kokias didžiausias klaidas merginos/moterys daro veido odos priežiūroje?
  • Netinkama higiena arba pasirinktos netinkamos higienos priemonės.
Odos prausimas,- tai svarbiausias žingsnis kasdieninės odos priežiūroje. Jeigu veido oda bus prausiama ne reguliariai ir netinkamai, tai ir brangiausias kremas Jums nepadės išspręsti odos problemų. Nešvarumai, dulkės, riebalinio sekreto perteklius, bakterijos ir nuolatos atsinaujinančios mūsų odos ląstelės neleis kremui bei kitiems tepamiems produktams patekti į reikiamus odos sluoksnius. Tokiu būdu kimšis poros ir formuosis uždegimas riebalinėse liaukose. Taip pat svarbu, kad odos prausimosi priemonė atitiktų Jūsų odos tipą.
  • Dažnai merginos klysta manydamos, kad, turint aknę, Joms reikalingas mechaninis veido odos valymas.
Iš tikrųjų šis odos valymo būdas reikalingas tik itin retais atvejais. Šį odos valymo būdą sėkmingai keičia cheminiai pilingai (rūgštys), kurie puikiai atlieka valymo funkciją, slopina uždegimus bei riebalinių liaukų veiklą. Žinoma, tinkamai prižiūrint odą, švelniai palaikant jos higieną ir teisingai maitinantis, ji valosi natūraliai.
  • Namuose naudojami šveitikliai su grūdeliais gali būti pavojingi jūsų odai.
Merginos/moterys turinčios odoje uždegimų, taip pat odą linkusią į kuperozę (paviršiniai kapiliarai, kurie sukelia odos raudonį) bei rožinę gali dar labiau sudirginti odą ir pažeisti jos natūralų apsauginį barjerą. Negana to, tokiuose pilinguose yra daug alergizuojančių ingredientų, tad, jei ant veido yra nors vienas bėrimo elementas – tikrai nereikėtų naudoti šveitiklių su grūdeliais.
Visada yra geras sprendimas rinktis švelnius, kreminius, fermentinius odos šveitiklius namuose.
  • Klaidinga manyti, kad deginantis saulėje ar dirbtiniuose saulės spinduliuoja, odos būklė gerėja.
Iš tikrųjų, tai vienas blogiausių dalykų, ką galite padaryti aknės pažeistai odai. Ultravioletiniai spinduliai tik nudžiovina odos paviršių, kuris dėl to užsikemša ir neleidžia odai natūraliai valytis bei laisvai pasišalinti riebaliniam sekretui. Tad nors iš pradžių atrodo, kad oda pagražėjo, po mėnesio atsiras dar daugiau bėrimų, o ilgainiui – ir pigmentinių dėmių.
2. Kodėl reguliarus veido valymas yra svarbus? Ir kaip dažnai reikėtų jį daryti?

Sąvoka – veido valymas, kiekviena mergina/moteris gali suprasti skirtingai. Vienos tai suvokia, kaip kasdieninį veido odos šveitimą namuose įvairiais odos šveitikliais, kuriuos gali įsigyti pas specialistą arba bet kuriame prekybos centre. Kitos merginos/moterys tai supranta, kaip apsilankymą pas kosmetologą, kuris atliks odos procedūrą su profesionaliomis priemonėmis. Grožio specialistas gali pasiūlyti veido valymą atliekamą mechaniniu būdu , su rūgštiniais pilingais bei su ultragarso aparatu. Kiekvienas parenkamas pagal odos problematiką.
Reguliarus veido odos valymas pas kosmetologą yra svarbus norint pašalinti odos paviršiuje susikaupusias negyvas odos ląsteles ir nešvarumus, esančius net gilesniuose odos sluoksniuose. Taip pat veiksmingai aktyvinama odos kraujotaka, reguliuojama riebalinių liaukų veikla, gyja odos uždegimai, mažėja spuogelių formavimasis. Vyresnėms moterims atitolina odos senėjimo požymius, lygina raukšleles, skaistiną oda, šviesina pigmentines dėmes. Tiek rūgštinis, tiek ultragarsinis odos valymas efektyviai skatina kolageno bei elastino gamybą, kurie įjungia mūsų odoje jauninimo procesus.
Merginoms, turinčioms riebesnę ar mišrią veido odą, – odos šveitimas tiek namuose, tiek pas specialistą siūlomas atlikti dažniau, sausos odos savininkėms – rečiau. Apsilankymas pas kosmetologą bus vertingesnis, jei atliksite veido odos procedūrų kursą, skirtą Jūsų odos būklei bei pasikonsultuosite, kas būtent Jūsų veido odai tinka naudoti namuose.
3. Kokie maisto produktai gali labiausiai „pakenkti” veido odos būklei?
Pirmiausia, išskirčiau alkoholį. Jis greičiausiai pašalina iš organizmo skysčius bei sutrikdo jų pusiausvyrą visame organizme. Todėl greičiau oda sausėja, sensta, dehidratuoja, gilėja raukšlės, patamsėja paakiai, sutrinka vitaminų ir mineralų pusiausvyra odoje. Sutrikus organizmo skysčių pusiausvyrai, žinoma, tai turi įtakos ir kraujotakos sutrikimams bei odos kapiliarų plyšimams. Veido oda bus linkusi labiau rausti, kaisti bei gali tapti itin jautria.
Antra – baltasis cukrus bei įvairūs sintetiniai saldikliai. Naujausios studijos bei moksliniai tyrimai rodo, kad cukrus bei jo pakaitalai, organizme gali sukelti uždegiminius procesus. Dažnas saldžių produktų naudojimas, sutrikdo mūsų virškinimo sistemą, o taip pat galime pastebėti ir odos bėrimus, apatinėje veido dalyje bei ant skruostų. Beje, vaisių cukrų (fruktozę), galime drąsiai naudoti, nes tai yra natūraliai iš vaisių gaunamas cukrus.
Žinoma, kad tai – pieno produktai. Išskyrus rūgščius pieno produktus (varškė, kefyras, pasukos). Pieno produktuose esančią laktozę Lietuvoje normaliai toleruoja tik kas trečias žmogus, todėl dažnas susiduria su įvairiais žarnyno sutrikimais (dažnas pilvo pūtimas, padidėjąs rūgštingumas, viduriavimas). Laktozės netoleravimas sukelia padidėjusį odos riebalavimąsi, spuogelių atsiradimą. Beje, čia labiausiai turėtų atkreipti dėmesį – fermentinių sūrių mėgėjos.

4. Koks tau asmeniškai yra pats mėgstamiausias veido priežiūros produktas?

Mano odos priežiūros produktų pasirinkimą lemia sezoniškumas. Esu mišrios odos savininkė, todėl vasarą renkuosi aktyvesnius veido prausiklius, kurie giliau valo odą, žiemą – švelnesnius, kreminius, tausojančius odą, neleidžiančius prarasti drėgmės. Lygiai taip pat ir kremas, vasarą – lengvesnės konsistencijos, su vitaminais ar hialurono rūgštimi, žiemą – riebesnius, labiau maitinančius ir saugančius nuo šalto oro. Visada naudoju prieš kremą serumus bei mėgstu prieš miegą kremą pakeisti įvairiais eteriniais aliejais.