O šiandien, grįžtame prie darbų! Jau turbūt pastebėjote mano soc.medijos paskyrose, kad vis džiūgauju dėl naujo dalyko savo virtuvėje – Melitta kavos aparato. Šis prekinis ženklas gyvuoja daugiau nei šimtą metų, nuo tada, kai išrado pirmąjį kavos filtrą, o dabar gamina ir platina automatinius kavos aparatus, valymo priemones ir kitus aksesuarus, padedančius namuose pasigaminti nerealią kavą. Tokia ir aš džiaugiuosi jau dvi savaites (džiaugiuosi net gi per daug turbūt, nes vietoje įprastų dviejų puodelių, išgeriu kokius keturis). Mano namuose esantis Melitta Cafeo Varianza CSP gamina 10 rūšių kavos, turi automatinį valymą ir nuosėdų šalinimą, dviejų puodelių režimą, ir galimybę vienu metu ragauti kelių skirtingų rūšių kavą (yra atskiros talpyklos kavos pupelėms). Žinoma, išvardinau  ne viską, ką turi šis aparatas (daugiau galite paskaityti čia), tačiau paminėjau tai, kas buvo svarbiausia man, kaip paprastai vartotojai.

Dabar kai savo įprastą kavinuką jau galiu padėti į šalį ir kavą su Melitta gaminti daug greičiau, patogiau ir kokybiškiau, pradėjau eksperimentuoti su įvairiausiais receptais. O kur gi daugiau fantazijos galima įdėti, jeigu ne gaminant šaltą kavą! Juk karštą vasaros dieną (tikiuosi sulauksim tokios dienos šiemet..) kitokio deserto (man kava jau tapo desertu) ir nesinori! Taigi dalinuosi savo fantazijos rezultatais, užfiksavau ir patį gamybos procesą, kas tos saldžios skanios kavos užsimanytumėte dar labiau!  Kiekių žinokit nerašysiu, nes absoliučiai viską dėjau iš akies – ledų ar grietinėlės niekada nebus per daug :))))

  1. Kavos ledukai

Kava : Melitta Bella Crema

Kavos paruošimo būdas : Cafe Creme

Kiti ingridientai : Pienas, vanilės ekstraktas, rudasis cukrus, ledai su riešutų sviestu.

Pagaminau kavą, supyliau į ledukų formeles ir įdėjau į šaldiklį kad sušaltų (aišku tai greitai neįvyksta, tai geriau šį procesą atlikti ne tada, kai norisi gerti šaltą kavą, bet dieną prieš). Kai jau turėjau sušalusius kavos ledukus, sudėjau juos į stiklinę, gausiai užpyliau pienu, įlašinau vanilės ekstrakto, nepagailėjau rudojo cukraus (mėgstu saldžiai), ir viską užbaigiau geru kaušu Viva ledų su riešutų sviestu (naujas atradimas). Jeigu galvojate, kad tokią kavą pasigaminus gersi tik pieną, nes mat ledukai tirpsta lėtai, tai klystate. Aš padariau nuotraukas per kelias minutes, ir jau galėjau geriant jausti švelnų kavos skonį, kuris po truputį vis stiprėjo. Tikrai rekomenduoju išmėginti!

 

2. Stipriau

Kava : Melitta Bella Crema

Kavos paruošimo būdas : Cafe Creme

Kiti ingridientai : Grietinėlė, Artemi Romas su Medumi (tinka bet koks mėgstamas likeris), šokoladiniai pabarstukai.

Kadangi iš vieno ledukų indelio išeina porą puodelių šaltos kavos, pabadžiau padaryti ne tokį saldų, bet sodresnį ir stipresnį šaltos kavos variantą. Turėtų ypač patikti tiems, kas nemėgsta kavos smarkiai skiesti pienu, bet vertina santūrų grietinėlės prieskonį. Šiek tiek anksčiau padariau Cafe Creme kavos, palikau kad atvėstų, sudėjau kavos ledukus , šliūkštelėjau mėgstamo likerio (Romas su Medumi (Ron Miel) yra firminis Kanarų salų gėrimas, jį pamilau jau labai seniai ir dabar jeigu ne pati parsivežu, tai terorizuoju draugus kad man parvežtų) ir viską užbaigiau nedideliu kiekiu plaktos grietinėlės su šokoladiniais pabarstukais. Aš labai mėgstu kai geriant šaltą kavą per šiaudelį vis įtrauki kokį šokolado ar neištirpusio cukraus kruopelytę – kava tampa dar skanesnė, o gėrimas dar smagesnis.

3. Desertas

Kava : Melitta Bella Crema

Kavos paruošimo būdas : Espresso

Kiti ingridientai : Pienas, plakta grientinėlė, Vienas mini twix saldainis, kakava, rudasis cukrus

Šį kartą užsimaniau kažko labai desertiško ir saldaus – ir pagurkšnoti ir pakramtyti, todėl pasidariau tokią kavą. Pagaminau nedidelį kiekį espresso kavos, užpyliau šalto pieno, įdėjau šiek tiek ledukų (kokio mielumo šitie širdutės formos ledukai?!), įdėjau gerą šaukstą kakavos (kitą kartą dėsiu be cukraus, labai jau saldu buvo), rudo cukraus, ir užpurškiau plaktos grietinėlės. Šiaip grietinėlės būčiau net nedėjusi, bet norėjau kad gražiau atrodytų nuotraukoje ant pačio viršaus užbarstytas smulkintas twix saldainis 🙂

 

Jeigu ieškote sau kavos aparato ir susidomėjote būtent Melitta variantu (yra ir modelių), suteiksiu bendrą informaciją : kavos aparatus galima įsigyti visose didžiausiose buitinės technikos prekybos vietose (Topo Centras, Senukai, Avitela, Elektromarkt, Technorama), specializuotose parduotuvėse (Kavos draugas, Kavos žinovai, Coffee Loftas), elektroninėse parduotuvėse (pigu.lt, varle.lt).

Šiuo metu galioja akcija pratęstai garantijai. Perkant Melitta kavos aparatą ir gaunant automatiškai 2 metų garantiją, užsiregistravus, garantija pratęsiama dar dviem metams. Tad iš viso 4 metai mėgavimosi kava be rūpesčiu. Visos akcijos sąlygos yra čia: www.melittashop.lt Akcija vykdoma taipogi Latvijoje ir Estijoje.

 

Įrašas paruoštas bendradarbiaujant su Melitta.