Kiekvienais metais Mados Infekcijoje jaučiuosi šiek tiek pasimetusi, nes kadangi neturime šio renginio du kart  per metus, tampa labai sunku susigaudyti, kokio gi sezono kūrinius dizaineriai stengiasi parodyti. Na, tiksliau susigaudyti tai galima, nes akivaizdžiai matosi skirtumai tarp sezoniškumų, bet kažkaip norėtųsi vientisumo. Matyti arba tik šiltojo arba tik šaltojo sezono kolekcijas, arba jeigu jau suplakam viską į vieną krūvą, tada kad pas kiekvieną dizainerį būtų galima atrasti kažką bet kokiam sezonui.

Kadangi Mados Injekcijoje šiemet sudalyvauti nepavyko, o pasidomėti nugalėtojais kažkaip neturėjau ūpo, tai jų pasirodymai Mados Infekcijoje man buvo visiška naujiena – neturėjau nei jokių vilčių nei išankstinių nusistatymų. Kartais tai yra labai gerai, nes būna, kad Injekcijoje labai patikę dizaineriai, išplečiant kolekciją kažkaip nukrypsta ne į tą pusę, kurios galbūt tikėjaisi ir tuomet lieka toks nusivylimo jausmas. Taigi, pabandžiau ir jaunuosius kūrėjus surasti socialinėje medijoje, ir pažiūrėti, kiek rimtai jie yra nusiteikę mados ir verslo kūrimo klausimu, o kas tik žaidžia madą. Taigi, pradėkim!

Laura Dailidėnienė | Daili

foto : © DELFI / Karolina Pansevič

 

Pirmosios Mados Infekcijos dienos pasirodymų gausoje – Daili skrybėlė buvo ta detalė, kurios negalėjau išmesti iš galvos visą savaitgalį. Įdomu, ar ji bus pardavime pas Laurą parduotuvėje, ar čia buvo tik aksesuaras, sukurtas šiam pristatymui. bet kokiu atveju – jis puikiai atliko savo vaidmenį ir sukūrė puikią kolekcijos atmosferą. Gera matyti Daili kūrinius ant Infekcijos podiumo, bet labai tikiuosi, kad teks sudalyvauti dar ir atskirame pristatyme, kaip teko praeitais metais, ten buvo kažkas nerealaus. Labai džiugu matyti, kad Daili braižą ne be pirmą sezoną jau galima atskirti be jokių abejonių, kas yra labai sveikintina. Nieko per daug komplikuoto ar nepriderinamo realiame gyvenime – tai ką ir noriu matyti tokiuose renginiuose.

Nikė Kotryna Kvedarauskaitė (Injekcija)

foto : © DELFI / Karolina Pansevič

 

Nikės Kotrynos surasti soc.medijoje nelabai pavyko – na, bent jau ne kažko, ką galima būtų sekti ir stebėti jaunosios kūrėjos ieškojimus madoje ir dizaine. O pati kolekcija man pasirodė kaip šviežio oro gūsis – tikras pavasario šauksmas. Gaivi spalvinė gama, lengvi siluetai ri super lengvi audiniai. Aišku, nepaneigsi, kad neapleido mintis, kad kažką kažkur teko matyti, bet čia inspiracijų šaltinių ieškoti net nemėginau ir tiesiog mėgavausi reginiu. O to žalsvo lietpalčio noriu čia ir dabar!

 

Egidijus Sidaras (AA)

foto : © DELFI / Karolina Pansevič

 

Liūdna buvo stebėti paskutiniąją Egidijaus Sidaro (AA) kolekciją, o kai žmonės pabaigoje plojo atsistoję labai ilgai, net širdį suspaudė. Ir čia susidėjo viskas – ne tik tai, kad ši kolekcija buvo puiki, bet tuo pačiu ir pagarba mirusiam dizaineriui, jo gyvenimo veiklai ir nuostabiai kūrybai. Iš tikrųjų tai net baisu pagalvoti, koks tas gyvenimas yra trapus, kaip reikia džiaugtis tuo ką turi, išnaudoti kiekvieną gyvenimo akimirką ir stengtis prižiūrėti ir rūpintis savimi. Juk gyvenimas tik vienas – norisi jį turėti kuo ilgesnį ir geresnį. Džiaugiuosi, kad šį kolekcija buvo parodyta, kad ji buvo vyriška ir tokia stipri.

 

2ru2ra (Injekcija)

foto : © DELFI / Karolina PansevičKiekvieną kartą būna šiek tiek keista, kai Injekcijoje sugalvoja dalyvauti jau žinomi prekiniai ženklai. Kažkuriais metais buvo labàdienà, šiais metais 2ru2ra (aš vis negaliu atsistebėti pavadinimu, aš tikrai savo prekinio ženklo taip nepavadinčiau, įdomu, kodėl gi kūrėjos jį pasirinko??). Aišku, Mados Injekcija gali tapti tramplinu, padėsiančiu iššauti daug garsiau ir ryškiau ir susilaukti daug daugiau dėmesio, nei galbūt pasisekė pasiekti savo jėgomis iki šiol. Tuo pačiu tai ir proga parodyti, kad esi ir gali gali kažką daugiau, nei tą galbūt vieną vienintelį dalyką, dėl kurio iki šiol pavyko būti pastebėtam. Po tų visų skandaliukų, kai skiriamaisiais 2ru2ra ženklais tapę  piešiniai buvo kažkokiu būdu iškapstyti kažkur internete ir prasidėjo visos šnekos apie plagijavimą, tiesiog dingo susidomėjimas ir bet kokia buvusi simpatija šiems kūriniams. Taigi pamatyti Infekcijoje šią kolekciją buvo itin smalsu, o ko tikėtis irgi net nenumaniau. Nors drabužių nelabai ir prisimenu (galbūt tik labiausiai tas „įmerktas į juodą rašalą” baltas kelnes ir tokius pat švarkus, bei dviejų dalių kelnes ), bet pati pasirodymą pamiršti bus tikrai sunku. Kūrėjos ant podiumo išleido būrį Harių Poterių – nežinau, ar ketinimai tikrai tikrai buvo tokie, bet panašumas neįtikėtinas : apvalūs akiniai ir vienodi perukai tikrai sukūrė tą jausmą. Patiko ir tai, kad nors ir pačių drabužių modelių nebuvo daug, buvo labai sėkmingai sukurtas įspūdis jog jų ten tikrai netrūksta. Čia galbūt buvo daugiau performanso negu pačios mados, bet vistiek likau sužavėta ir nekantrauju pamatyti ką gi šios merginos parodys ateityje.

 

Kristina Kruopienytė

foto : © DELFI / Karolina Pansevič

 

Kristinai Kruopienytei ploju atsistojus ir net nežinau ką čia daugiau ir bepasakyti. Buvo super stilinga, super gražu, madinga ir šviežia. Nerealiai patiko pats kolekcijos stilius ir kaip viskas buvo sudėliota. O tie išskirtiniai akiniai nerealiai apjungė visą kolekciją ir suteikė tokį išskirtinį jausmą. Kažkaip jaučiu, kad Kruopienytei būtų pats laikas atsiskirti nuo Mados Infekcijos, ir daryti atskirus pristatymus. Jeigu tai gali daryti Kuzmickaitė, kodėl gi ne Kruopienytė?? Aš, aišku, negaliu kalbėti apie finansinius tokių pristatymų aspektus, bet jeigu galvojant apie kūrybinį potencialą (mano asmeniniu suvokimu), tai Kristina labai verta turėti savo atskirą madų šou!

 

Diana Paukštytė

foto : © DELFI / Tomas Vinickas

 

Sluoksniavimo karaliene šiais metais drąsiai galėčiau tituluoti Dianą Paukštytę, ir turbūt jau galėjote suprasti pagal vizualui parinktų modelių skaičių , ši kolekcija buvo mano favoritė. Negaliu atsistebėti, kaip tokia nuobodi  (gal ne tiek nuobodi kiek žiauriai atsibodusi ir nebeįdomi) spalvinė kombinacija kaip juoda+balta+raudona, galėjo atrodyti taip šviežiai ir naujai bei taip dramatiškai. Dianos Paukštytės kolekcijos man visada nerealiai patiko, nors ir iš pirmo žvilgsnio tai visiškai neprimena mano stiliaus, bet tikrai visko norėčiau savo spintoje ir norėčiau kartais pabūti ta žavinga maištautoja, kokia yra Dianos Paukštytės kuriama moteris. Nebežinau daugiau ką ir pasakyti – visiškai tobula kolekcija. Bravo bravo, Diana!

 

Taigi, tiek pasirodymų norėjau išskirti ir apie juos pakalbėti šiek tiek daugiau, o jeigu norėsite plačiau pasidomėti apie savaitgalį pristatytas kolecijas, labai rekomenduočiau pažiūrėti Patricijos Regesaitės, Jaroslaw Ewert (man patiko tik vyriškoji dalis, moteriška kažkaip pasirodė labai silpna), bei Sandros Straukaitė kolekcijas.

O kas tapo jūsų favoritais?