Birželio pabaigoje, pakeitusi darbą, net nenumaniau, kiek naujų potyrių ir iššūkių jis man atneš. Žinoma, naujos pareigos, nors ir gerai pažistamoje srityje, turėjo įtraukti mane visą ir visu 100% – taip ir atsitiko. Atiduodu savęs labai daug, pastoviai galvoju kaip sekasi mano komandai, kaip galima pagerinti procesus, kaip suspėti kuo daugiau darbų padaryti. Grįžusi namo noriu tik būti su šeima, kalbėtis, žaisti, eiti į kiną, atrasti naujas bendras pramogas. Ir štai, mano dideliam nustebimui, namų ruošos darbus atradau visiškai iš naujo – ne kaip kasdienę prievolę (ko ir nedarau kas dieną – bendrą tvarką padeda palaikyti robotas siurblys), bet kaip „pabėgimą” ir „smegenų restartą” , kada ateina poreikis ir pajaučiu, kad reikia padaryti pauzę ir bent kelias valandas galvoti vien tik apie tai, kaip gražiai išsivalyti vonią ir virtuvę, ar kaip gerai išskalbti ir išlyginti drabužius.

Vakar kaip tik pasinaudojau ilgojo savaitgalio privalumais ir susitvarkiau namus bei skalbinius – būtinai norėjau pasidalinti naujuoju atradimu – Mayeri skalbimo bei valymo priemonėmis. Noriu padėti didinti šio prekinio ženko žinonumą bei vartojimą vien dėl to, kad priemonės pasirodė tikrai kokybiškos ir labai tinkamos mano šeimai ir namams.

Mano Gabrielius nuo pat pirmųjų metų kovoja su atopiniu dermatitu, todėl visada reikėjo ieškoti kuo švelnesnių (ir pageidautina, ekologiškų) plovimo ir audinių kondicionavimo priemonių, kurios neturėtų stiprių kvapų, o sudėtis nedirgintų ir taip jautrios odos. Aišku, reikia ne tik ieškoti produktų, bet reikia ir pasidomėti įvairiais eko sertifikatais – tikrai netapau žinove – toli gražu, bet man pasirodė itin svarbūs pora momentų, kuriais noriu pasidalinti.

Šis suomių prekinis ženklas gali didžiuotis turėdamas EU Ecolabel ir Nordic Astmos ir Alergijos sertifikatus. Paklausite – Kodėl yra svarbus ne tik EU Ecolabel, bet ir ir Nordic Astmos ir Alergijos sertifikatas?

Nors EU Ecolabel ženklas įvertina saugumą aplinkai ir produkto kokybės lygį, būtina įvertinti ir saugumą vartotojui, kadangi kartais kai kurios ekologiškos sudedamosios dalys gali sukelti alergines reakcijas, pavyzdžiui kvepalai, gaminami iš eterinių aliejų, įvairūs konservantai, dezinfekcinės priemonės ir kt. Nordic AA (AA – Astmos ir Alergijos) yra jungtinis Švedijos, Danijos ir Norvegijos alergijos aljansas, kontroliuojantis produktų sudėtį, tam, kad produktas būtų kiek įmanoma saugesnis vartotojui ir sumažintų alergijos pasireiškimo riziką vaikams bei suaugusiems, turintiems į alergijas linkusį odos tipą.

Kokios kriterijus reikia atitikti, norint gauti Nordic Astmos ir Alergijos sertifikatą?
Dažų, kvepalų, alerginių konservantų, kaip parabenai, MIT ir BIT bei pavojingų ploviklių, kaip kokamido TEA ir kitų vartojimas yra uždraustas produktuose, pretenduojančiuose į šį apdovanojimą. Daugiau apie kriterijus skaitykite Nordic AA tinklalapyje.

Suklaidinti dažnai gali ant etikečių pavaizduoti užrašai : „patikrinta dermatologų” . Tačiau jei produktas yra dermatologiškai patikrintas, ar tai reiškia, kad jis yra saugus sveikatai? „Dermatologiškai patikrintas“ nebūtinai reiškia, jog produktas yra saugus sveikatai. Produktai yra dermatologiškai išbandomi tik ant žmogaus odos, kad būtų pastebėta, ar oda parausta, tačiau nėra ištiriama įkvepiamų cheminių medžiagų sukeliama žala. Įkvėptos cheminės medžiagos gali padaryti rimtą žalą sveikatai, todėl būtų naudinga ištirti šias medžiagas ir taip sumažinti pavojų sveikatai.

Šį savaitgalį, mėgautis valymo procesais padėjo universalus Mayeri valiklis – turbūt labiausiai patikusi priemonė iš viso rinkinio. Jis labai gerai padėjo nuvalyti vonios plyteles (jos blizgios, ir pridaro daug vargo kai nori nuvalyti gražiai ir be jokių dryžių), taip pat virtuvės spintelių dureles (medienos plokštės), o geriausia buvo tai, kad šią priemonę naudojant nereikėjo raukytis ir slėpti nosies nuo itin stipraus priemonės kvapo (žinot tą jausmą, kai itin efektyviai valančios priemonės turi labai stiprų chemikalų kvapą, nuo kurio norisi bėgti kuo toliau).

Namai ir drabužiai švarūs, protas pailsėjęs, naujai darbo savaitei pasiruošta. O kaip jūs pailsite ? 🙂