Vieną dieną norisi varyti all in : treniruotė su svoriais, kardio, valandos trukmės, atiduoti visas jėgas. Kartais, norisi tiesiog tingiai paminti elipsinį treniruoklį, žiūrint mėgstamą serialą. Taip, grupinės treniruotės priverčia susiimti ir pasportuoti kaip reikiant – neturi juk pasirinkimo, ateini ir darai. Bet, gal aš esu toks žmogus, kuriam kad ir maža prievarta, iššaukia atmetimo jausmą. Ir manau, kad tokių kaip aš, yra ir daugiau. 

Po kokio mėnesio kasdienės draugystės su elipsiniu pagalvojau, kad gal reikėtų pabandyti padaryti pratimų ar šiaip kokią mankštą ? Pamėginau įsijungti 40 latino dance treniruotę youtubėj, ir pasijaučiau kaip kokia karvė ant ledo. Tos treniruotės nebekartojau. Tada pagalvojau, kad reikia pabandyti ne viso kūno treniruotes, bet imtis kokios nors probleminės savo kūno vietos. Ėmiausi šonų, kitaip vadinamų “meilės rankenų”. Niekada neturėjau laibo liemens, o visi papildomi kilogramai, atrodo, papuldavo būtent ten. Net ir laikydamasi mitybos plano ir numetusi 10kg, neturėjau gražaus silueto, nes tie šonai, nors ir mažesni, vistiek buvo. Taigi susiradau Chloe Ting treniruotę šonams ir kelis mėnesius, prieš elipsinio minimą, darydavau tik šitą trumpą treniruotę. (Beje, sukūriau ir mėgstamiausių mankštų playlist’ą youtubėj, surasit pagal #kurManoForma pavadinimą).

Per kelis mėnesius sporto kasdien – vieną dieną trumpiau, kitą dieną ilgiau (kartais nebūdavo noro daryti pratimų, todėl pasitenkindavau elipsniniu), numečiau vos porą kg, bet apimtys pasikeitė labai stipriai! Pirmą kartą, žiūrėjau į svarstykles, į veidrodį, į svarstykles, vėl į veidrodį, ir negalėjau suprasti, kaip gali būti toks neatitikimas! Anksčiau, matydama skaičių 72 svarstyklėse (mano ūgis 164cm, todėl mano svoris, kuriuo būčiau/būdavau patenkinta –  apie 60kg) turbūt būčiau labai liūdna ir nusivylusi savimi, bet tuo metu žiūrėjau į veidrodį ir mačiau save absoliučiai kitokią! Aš turėjau siluetą tokį, kokio neįsivaizdavau, kad galiu turėti – juolab sveriant tiek, kiek svėriau!! 

Nustojau svertis ir matuotis apimtis, ir kasdien toliau sportuoju – nuo 5 min iki valandos, kartais ir pusantros. Ir kai tai darau kas dieną, net gi jeigu kartais nepavyksta pasportuoti – nėra jokių nervų, bambėjimo ant savęs ar minčių, kad sugadinau kažką. Visada lyginu šį patyrimą su milijonų dietų, kurių laikiausi anksčiau, ir koks nusivylimo savimi jausmas apimdavo “paslydus” ir suvalgius kažką “neleistino”. Nustojus fokusuotis ties kažkokia siekiamybe ir pradėjus mėgautis tęstiniu procesu – viskas pasikeičia. Net gi tai, kaip matai savo kūną ir kaip jį parodai kitiems. Kadangi savo nuotraukomis internete ir soc.erdvėje dalinuosi nuo 2009 metų (tada gimė šis blogas), tai kaip matau save nuotraukose, man yra labai svarbu. Pamenu, kai fotografuodavau aprangos derinius blogui – kiek nervinausi ir pykau, kiek nuotraukų nepasiekė dienos šviesos nes jaučiausi stora ir savęs nekenčiau. Dabar – jūs matote mane su aptempta sportine apranga! Dabar mano “sąskaitoje” yra du vaikai, 32 metai pase, toli gražu ne lieknas kūnas, bet šiandien, dėka sporto, aš jam esu dėkinga. Aš visai kitaip žiūriu į tuos pačius riebaliukus ant pilvo ar celiulitą ant šlaunų. O tai, kad jis palaipsniui, labai iš lėto keičia pavidalą ir gražėja – galiu būti dėkinga tik sau ir sportui kasdien. 

Prakalbus apie aprangą – norėjau trumpai padėkoti About Wear, kurie norėjo kartu su manimi atšvęsti mano sporto kelionę, #kurManoForma įššūkio pabaigą ir apdovanojo mane neįtikėtino švelnumo ir minkštumo drabužiais, kurie, be viso komforto, dar yra ir tvarūs , pagaminti iš sojų atliekų (šį audinį tikrai galima sulyginti su kašmyru) arba iš biologiškai suyrančių medžiagų, tokių kaip Tencel Lyocell arba Modal. Būtent About Wear drabužius matote nuotraukose – jie nevaržo judesiu sportuojant ir judant, ir švelniai “apkabina” tiesiog jaukiai leidžiant laiką. Turiu ir 

 Superinį nuolaidos kodą SANDRA20, viskam www.aboutwear.com suteiksiantį 20% nuolaidą (išskyrus jau nukainotas prekes). 

#kurManoForma dviejų mėnesių įššūkį sugalvojau tam, kad kartu judėtume, dalintumėmės savo sporto kelionėmis ir įkvėptume kitus pajudėti. Esme tikrai ne prabangūs sportiniai drabužiai, sportbačiai ar blizgančios sporto salės. Nesvarbu ar stengiesi kasdien eiti pasivaikščioti, ar kilnoji svorius, o gal žiūri filmus įsitaisius ant treniruoklio, nesvarbu ar tai trunka 5 minutes ar valandą. Mes pripratome matyti vienodą paveikslėlį socialiniuose tinkluose – gražių formų mergina sportuoja sporto salėje. Kiekvieno mūsų kelionė kitokia, kiekvienam patinka skirtingi dalykai, ir tai yra normalu. Todėl reikia rodyti visokį kūną, visokį sportą ir džiaugtis vieni kitų pasiekimais. O kiekviena diena, kai padarai kažką dėl savęs, yra didžiulis pasiekimas. 

Mano kelionė dar nesibaigė, o kaip jūsų? 

Už nuotraukas dėkoju Elžbietai @bubbleland !