Pasakoti apie kelionę pačiu kelionės/atostogų metų ir šiek tiek sudėtinga, ir manau ne taip efektinga. Be to, būnant ten, mažiausiai norisi sėdėti prie kompiuterio redaguojant ir atrinkinėjant krūvas nuotraukų, ir rašant visus įspūdžius. Dabar, kai praėjo beveik savaitė po grįžimo iš Fuerteventūros, galiu pasidalinti vaizdais ir maloniai viską prisiminus padalinti patarimus ką būtina Fuerteventūroje aplankyti 🙂
Beje, šią nuostabią Kanarų salą galite aplankyti vykdami tiesiogiai iš Varšuvos, su ITAKA kelionių organizatoriumi. Drąsiai reklamuoju ir rekomenduoju, nes pati dirbu Itaka atstovybėje Lietuvoje, pati išmėginau keliones iš Varšuvos, ir pati pamačiau savo akimis visus viešbučius. Iš Vilniaus ar Kauno, deja, kol kas iki Fuerteventūros tiesiogiai nuskristi nepavyks.
Suknelė – H&M | Sijonas – Zara, megztukas – H&M, rankinė – Mango Touch
Alavijas / Aloe Vera
Turbūt daug kas esatę girdėję apie Aloe Vera gydomąsias savybes : nudegimai, žvynelinės, žaizdelės ir visokios kitos odos bėdos sprendžiamos alavijo pagalba. Apsilankėme vietinėje alavijo fermoje (jeigu taip galima pavadinti), kur rankomis gaminami nuostabūs gaminiai iš alavijo : kremai, geliai, sultys. Įsigijau gelį susigundžiusi po gidės pasakojimo, kuriai tikrai ne 20 metų, o oda tikrai jaunai atrodo (prasitarė naudojanti tą gelį kasdieną veidui), bandysiu tapt gražia dabar ir aš 😀
Cofete paplūdimys
Cofete paplūdimio link veda vingiuoti ir neasfaltuoti keliai, kuriais keliavome su džipais (daugelyje viešbučių galima užsakyti Jeep Safari pramogas). Vaizdai nerealūs, vėjas taip nerealaus stiprumo. Padariau klaidą neapsirengusi tinkamai, drebėjau paskui visą dieną negalėdama sušilti. Rekomenduoju tokią pramogą, ir būtinai rekomenduoju aplankyti Cofete paplūdimį – nerealaus grožio vieta. 
Druskos muziejus
Čia pat galite pamatyti ir įsigyti natūralios jūros druskos, kuri išgaunama vat štai taip, kaip antroje nuotraukoje. Ši jūros druska turi labai didelę jodo koncentraciją ir gali būti sėkminga naudojama skalauti gerklę susirgus (kas man labai aktualu žiemą), galima naudoti maistui, darytis šveitiklius ir atpalaiduojamąsias voneles kojoms. Kaina už 500 gr. tik 0.35 EUR. 
Achui miestelis / Ajuj

sijonas – 2hand | marškinėliai – chichnova
Gana juokingo pavadinimo miestelyje galite atrasti nuostabų tamsaus smėlio paplūdimį, ir nerealias uolas. Šios uolos turėtų būti tikras džiaugsmas geologams – pilną įvairių skirtingų uolienų. Paėjus siauru takeliu palei skardį, prieisite didelį urvą, ir toliau atsitraukus žiūrint į lauką iš vidaus galėsite pastebėti Lietuvos žemėlapio kontūrus 🙂 Bent jau man taip pasirodė? 

Betancuria miestelis

Būtinai aplankykite Betancuria istorinį miestelį. Miestelis labai žavus, yra labai gerų suvenyrų parduotuvėlių. Dėl šios priežasties būtent nuotraukų iš ten ir neturiu, nes buvau užsiėmusi piniginės turinio kratymu 😀 Įvažiuojant į miestelio rajoną, galima sustoti apžiūrėti nuostabių peizažų. Pasiimkite ir kokios duonos ar riešutukų (nepaisant įspėjimo) galima pamaitinti voverytes, kurių saloje tikrai daug. Kaip ir ožkų ir asilų pakelėje. 
Saulėlydžiai ir saulėtekiai
Rekomenduoju susižinoti valandas kada saulė teka ir leidžiasi, kad nepražiopsutumėt tokių vaizdų. Labai gražu.
 Oasis park zoologijos sodas


Atvykus į salą gana nustebina augalų ir žalumos kiekis – apart viešbučių teritorijų jų nematyti. Po kelių apsiprantama su sausais laukais ir kalnais, tačiau jeigu vistiek trūksta žalumos – rekomenduoju visai dienai išvažiuoti į Oasis Park zoologijos sodą. Jis labai didelis, ten rasite turgelį su vietiniais produktais, taip pat galėsite apžiūrėti daugybę gyvūnų bei specialių jų pasirodymų. Parkas didžiulis ir tikrai vertas aplankyti.

  
Vakarėliai Fuerteventūroje
sijonas – Zara | šortai ir palaidinė – Lindex
Prisipažinsiu – Fuerteventūra tikrai ne Ibiza, ir net toli gražu nepanašu. Čia – vakarėlių ir klubų nerasite. Linksmintis tenka viešbučiuose, arba tiesiog belenkur. Kaip ten bebūtų, važiuojant su smagia kompanija netrūks tikrai nieko – nei vakarėlių, nei juoko, nei veiklos, nei gerų įspūdžių. 
Ir vos nepamiršau : aplankykite Sotovento paplūdimį ir išmėginkite vandens sporto pramogas! Aš galiu prisiminti tik savo gana nevykusį bandymą būriuoti (windsurfing), bet buvo nerealiai smagu! Dabar pradėsiu sportuoti, sustiprinsiu kojas ir grįšiu į Fuertę antram dubliui windsurfingo (gal nebedrebės kojytės ir bus lengviau išsilaikyti ant lentos) 🙂
  
Kam reikės patarimų – drąsiai kreipkitės 🙂 
O kokias atostogas mėgstate jūs – aktyvias ar pasyvias? 🙂