Suėjus šešiems mėnesiams pradėjau duoti košeles du kartus į dieną. Tai dabar Gabija valgo du kartus : apie 12-13 val (priklausomai nuo to kiek miega pirmo miegelio), ir paskui apie 17-18val (valgydavo 16 bet kažkaip nusimušė grafikas). Pirmą valgymą dabar labai mėgsta grikių kruopyčių košelę, kurią maišau su bananu ar šiaip kokia vaisių tyrele. Arba trinu bananą, avokadą ir tarkime šilauoges (pradėjome šią savaitę, labai patiko). Vėlgi, pilu daugiau vandens, tada gaunasi tokie kaip pūtėsiai tekstūra – Gabijai labai skaniai valgosi. 

Taigi primaitinimą pradėjome, kai suėjo penki mėnesiai. Su šeimos gydytoja stebėjome svorio priaugį, viskas buvo normos ribose,  4 ir 5 mėnesius priaugdavo apie 400gr, tuštinosi pakankamai, bet nusprendėme nuo penkių mėnesių duoti ragauti košyčių. Pirma daržovė buvo bulvė, tuomet sekė batatas, tada morka, moliūgas, brokolis. Šiek tiek buvome išvykę  tai nenorėdama eksperimentų praėjau daryti miksus – Gabijai labai patiko batato, brokolio ir bulvės/morkos miksas. Kiek domėjausi – rekomenduoja nemaišyti daugiau kaip trijų daržovių, kad nepakenkti virškinimui tai taip ir stengiuosi daryti.  Atradau, kad Gabijai labiau patinka skystesnės košelės, todėl visada įpilu daugiau vandens nei lieka po garinimo. Po košelės ragavimo visada pasiūlau MP (motinos pienas), pradžioje ji labai daug dar jo išgerdavo, dabar kartais net atsisako nes košelės suvalgo tikrai nemažai. 

Dabar apie įrankius primaitinimui. Pirmiausia – viską ruošiu su Beaba garintuvu, kurį gavome dovanų iš kinderland.lt . Pradžioje buvo keista, nes jau buvau spėjusi priprasti prie virimo, bet labai greitai Beaba pasirodė itin patogus prietaisas. Įpilu 300ml vandens (arba mažiau, jeigu daržovės greičiau paruošiamos), įjungiu ir rūpinuosi savais reikalais. Kartais tai padarau Gabijai užmigus, aparatas pats išsijungia, ir paskui sumalu tik kai laikas valgyti. Jeigu labai atšąla – prieš blendinant įpilu verdančio vandens šlakelį. Beaba taip pat turi grūdų garinimo talpyklą, kurios dar nebandžiau, bet manau ateityje tikrai panaudosiu. Labai patogus ir sveikas košyčių paruošimo būdas, tikrai rekomenduoju.

Vienas papildomas tipsas renkantis Beaba garintuva – imti tamsesnės spalvos, nes mūsų šviesus labai greitai buvo išpurvintas morkų sulčių, ir kai iškart nenuvaliau – vėliau jau nieks nenuvalo. Aišku nesimato labai ryškiai, bet jeigu jeigu žinote, kad tikrai nevalysite iškart po naudojimo (aš pvz tvarkausi tik pamaitinusi namiškius), tai geriau rinktis tamsesnį modelį.

Didžioji dalis mūsų naudojamų įrankių valgymui yra Liewood firmos iš mrbunny.lt . Šaukštukai yra labai patogūs, Gabija juos ir pagraužti mėgsta, manau bus patogūs paimti mažomis rankytėmis kai pradės pati bandyti valgyti. Taip pat neseniai atkeliavo naujas seilinukas – bliuskutė. Nerealus daiktas, pagaliau nereiks visos perrengti po valgymo ????

Turime visokiu indelių, dabar fainiausias šitas rinkinukas.

Maitinimui naudojame Stokke Tripp Trapp kėdutę. Esu labai ja patenkinta, bet realiai kaina tikrai kandžiojasi. Krūva dalių perkasi atskirai, tai finale susidaro labai nemaža suma. Kartais pavyksta kažka naudoto rasti vintede, bet tai yra reta šventė. Pliusas tas, kad tinka nuo gimimo ir vėliau naudosim kaip paprastą kėdę kol vaikai užaugs:) Kitas pliusas – Stokke tikrai gerai vertinama firma, ir kiek teko matyti, viskas labai greitai vintede parsiduoda, tai čia tokia investicija, kuri tikrai gerai pasitarnaus ir tuo pačiu panaudojus dar pavyks kažkiek atgauti pinigų, aišku – reikia daiktus prižiūrėti.

Atrodo, kad daug ką susakiau, bet jeigu pamiršau – klauskite komentaruose mano IG @kurmanoraktai!