Daug kam atrodau pasikeitusi, ir dar į gerą, todėl kyla daug klausimų kaip? kodėl ? kada? O atsakymas paprastas – minus 5 kg, ir gyvent pasidaro daug lengviau ir smagiau. Mylint save labiau, ir atrodai geriau:)
Sulaukiau prašymų papasakoti savo svorio metimo patyrimus, todėl pasakysiu labai trumpai. Grynai dietos – nieko nepadės. Prieš beveik du metus laikiausi Dukano dietos, ji veikia tikrai puikiai! Badauti nereikia, valgai kiek tik nori, kada nori, bet tik tai, ką galima. Tada per tris mėnesius nesunkiai numečiau 8kg (nuo 61 iki 53), visus rūbus reikėjo mest lauk, žodžiu buvo daug džiaugsmo ir drabužinės atnaujinimų. Beeet, per pusantrų metų susigrąžinau visą numestą svorį, nes tiesiog, nemokėjau savęs kontroliuoti.
Supratau vieną dalyką – dietos nepadės, ir numestas svoris nesilaikys jeigu nestebėsi savo fizinio aktyvumo. Nesakau kad būtina sportuoti (aišku tai labai svarbu, naudinga, reikalinga ir t.t), tačiau būtina žinoti savo dienos judėjimą. Kadangi tris metus dirbau grynai sėdimą darbą, visai negalvodavau apie tai, kaip mano mityba siejasi su mano judėjimu, atėjo diena kai pasiekiau 64.5kg ir nebegalėjau žiūrėti į veidrodį ir pasakiau sau, kad ir neilgam bus rezultatai, bet vėl noriu numest daug, na ir sėdau vėl ant tos pačios, senos geros, Dukano dietos. Jos esmė – jokių angliavandenių, tik baltyminis maistas (liesi pieno produktai, vištiena, žuvis, jūros gėrybės, jokio cukraus ir aliejaus, kartais daržovės). Pasilaikiusi porą savaičių sąžiningai (tai padėjo išjudinti svorį), pradėjau galvoti, jog vistiek čia taip negerai, kad vėl po metų kitų bus tas pats. Tada elektroninių svarstyklių pagalba ėmiau svertis kas rytą įvertindama praeitos dienos maistą ir judėjimą. Mėnesio ir numestų kilogramų analizė padėjo padaryti tokias išvadas ir nurodymus sau :

  1. Pusryčiai tas metas, kada galiu leist sau daug : valgyti ką nors labai skanaus, kad ir kaloringesnio, galiu leist sau suvalgyti ir šokoladuką prie kavos – visa diena juk prieš akis!
  2. Pietūs yra labai svarbūs, ir jų nevalia praleisti. Valgau ko tik širdis geidžia, bet svarbiausia laiku pasakyti stop – kad ir kaip skaniai valgytum. Visada pietus baigiu kai jaučiuosi pavalgius, bet jokiais būdais nepersivalgius. Aišku kiekvieną dieną kimšti makaronus ir bulvinius patiekalus pietums negerai, dažniau galima rinktis sriubytes, vištieną, salotas su tunu, jūros gėrybėm, įvairias daržoves ir pan. Kartais pasilepinu sushiais pietums – bet TIK per pietus, nes vakare privalgiusi sushių nelabai spėsi visą energiją sudeginti iki nakties (nebent laukia siautulingas vakarėlis iki paryčių);
  3. Jeigu per pietus privalgiau begėdiškai daug ir riebiai/kaloringai, o vakare neturiu nei darbų, nei pasivaikščiojimų su draugėm nei kažkokių reikalų dėl kurių turėčiau vaikščiot/bėgiot/skubėt, vakarienės atsisakau, arba suvalgau tik kažkokių vaisių ar labai lengvų salotyčių. 
  4. Taisyklė viena – prieš valgydama pagalvok, ar tau reikia tos energijos tiek, ar spėsi viską išnaudoti. Nieko nėra blogiau kaip privalgyti daug kalorijų/energijos turintį maistą ir paskui gulėti visą dieną nejudant. Juk puikiai žinom, kur renkasi perteklinės energijos atsargos 🙂
  5. Jeigu nusidėjau, per dieną ir vakarą privalgiau daug ir begėdiškai kaloringai, kitą dieną – baltymai. Ryte porą virtų kiaušinių (be majonezo!), kava, pietums kas nors į temą : tunas, kiaušinis, vištiena, lašiša ar pan (jokių ryžių, bulvių, makaronų), vakare kokia liesa varškytė ar lengvos salotos. Dažniausiai viena tokia diena per savaitę padeda atlyginti sau padarytus nuostolius 🙂
Taigi, dabar sveriu 59kg, ir manau kad dar pora kilogramiukų numesti būtų gerai, bet nesiruošiu sverti kaip mokyklos laikais, bet kokiu atveju, su amžium manau kažkiek didėja tas tavo „dar lieknas” svoris, ir negali visad sverti kaip penkiolikmetė mergaitė. Ir šiaip, penki kilogramiukai pasimato labiausiai, ar ne?:)
Šiandien užsidėjau vieną mėgstmiausių liemenių spintoje. Prailgintą, klasikinio kirpimo, juodą ir patogią 🙂 Nusprendžiau kad mirtinai reikia naujų batų, nesuprantu kodėl vis leidžiu savo silpnybei keroti – kiekvieną kartą perku verstos odos batus ir paskui keikiuos visą rudenį kai reikia braidžioti po balas. Bet verstos odos batai man visad gražesni už paprastos ( čia man vienai taip?). Po tokių eilinių apsipirkimų lieku su labai prastais batais, vieninteliais iš turimų ir neperšlampančiais. Reik keist juos kitais, būtinai.
Jeans – 2hand | vest – zara (2hand) | necklace – h&m