Advento kalendorius – pasidaryk pats. Internetas pilnas įvairiausių idėjų – pasakysit, o kam aš čia dabar dalinuosi tomis pačiomis idėjomis iš pinterest – juk kiekviena gali susirasti ten idėjų pati. Na, bet ką gali susirasti internete, bet manau, kad kažkam bus naudinga matyti mano išfiltruotas idėjas ir galbūt kažkuria pasinaudos. Visos žinome, kaip prarija laiką pinterest, kai atrodo greitai kažko paieškosi – BAM ir poros valandų nebėra. Taigi, atrinkau kelias idėjas, kurios man labai gražios, o ir nereikalauja auksinių rankų – užteks turėti šiokią tokią akį spalvinės gamos pasirinkimui.

Dėžutės su Kalėdų eglutėmis bus greitai pagaminamas ir itin dailus minimalistinis advento kalendorius. Dėžutes galima pirkti, galima ir išlankstyti. Eglutes galima padaryti iš veltinio, galima tiesiog iš standesnio kartono. Žaiskite numeriukų dizainu, dežutes puoškite įvairiomis spalvotomis juostelėmis.

Galima advento kalendoriaus dovanėles kabinti ant šakos. Tai gali būti paprasta medžio šaka, gali būti eglės arba kėnio šaka, galima netgi panaudoti drabužių pakabą ir apsukti kažkuo, kad atrodytų dailiau (eglės šalomis, lemputėmis, dovanų juostelėmis ir pan). Kabinti vėl gi galima dėžutes, supakuotas dovanas, mini maišelius, galima ir pasiūti „kišenėles”, galima kabinti netgi atvirukus – advento kalendorius nebūtinai turi būti užpildytas dovanomis. Juk galima kiekvienai dienai parašyti po palinkėjimą, po gražią mintį, galbūt po užduotį tai dienai, kurią įvykdžius lauks kažkoks prizas.

Galima įsigyti advento kalendoriaus paruoštukų / dekoracijų – tereikės sugalvoti kuo juos užpildyti. Galbūt smaližiui galima sudėti įvairiausių saldainių ir šokoladukų, berniukui po mini mašinos modeliuką, galbūt vaikas kažką kolekcionuoja ir galima būtų kas dieną papildyti jo kolekciją. Galbūt būtų galima kiekvieną dieną įdėti kažkokią detalę, kurios po 24 dienų galėtų pavirsti į kažkokį vientisą statinį (pvz lego). Galbūt vaikas planuoja prsadėti lankyti būrelį ir tai galėtų būti puiki progra susirinkti visą krepšelį jam pradėti (tarkime – vaikas lankys dailės mokyklą, ir kiekvieną dieną iki kalėdų gali gauti pieštuką, piešimo sąsiuvinį, teptukus, dažus, pasteles ir pan.). Idėjų tikrai labai daug – pažinodami savo vaiką tėvai geriausiai sugalvos kas jį galėtų pradžiuginti.

Žinoma, galima įsigyti jau užpildytą advento kalendorių – keletą fainų variantų radau pigu.lt. Kosmetikos priemonėmis ar šokoladiniais saldainiais užpildyti advento kalendoriai jau klasika, o štai LEGO advento kalendoriai man buvo naujiena. Gabrielius pastaruoju metu pametęs galvą dėl lego – kiekvieną dieną konstruoja skirtingus automobilius ir lėktuvus, tai manau toks adevento kalendorius jį labai pradžiugintų.

Šį kartą idėjų tiek, jeigu atrasiu dar kažką gero – papildysiu. Komentaruose kviečiu pasidalinti įsimintiniausiais advento kalendoriais, kokius esate gavę arba dovanoję.

*Straipsnis paruoštas bendradarbiaujant su pigu.lt