Bet šiandien kalbėsiu ne tik apie namų dekorą. Žvakės ir kvapai namams yra ne tik detalės, padedančios sukurti jaukesnį vaizdą, bet ir svarbūs namų jaukumo kūrėjai. Niekada nesu turėjusi ar gavusi dovanų tikrai kokybiškų žvakių, todėl buvau apstulbusi, kokių jų galima rasti specializuotose parduotuvėse : dydžiai, įvairiausi įpakavimai, ir nerealiausi kvapai, kurie neišgaruoja po savaitės parsinešus namo. Užsukau į Candelaria butiką, įsikūrusį Vilniuje, šalia Lietuvos kino teatro ir pakalbinau jo savininkę Agnę, kuri pažėrė krūvą patarimų, ką reikėtų žinoti, perkant žvakes namams (o jeigu perki ją ne už porą eurų, manau tikrai norisi žinoti, į ką atsižvelgti, kad investicija nenueitų veltui ir nenuviltų).
Galvojate, kad žvakė yra visiškai neįdomi ir nuvalkiota dovanos idėja? Taip galvojau ir aš, kol nepamačiau, koks didžiulis skirtumas tarp eilinių, prekybos centruose randamų ir šių žvakių. Už penkis eurus, žinoma, kokybiškos žvakės nenupirksi, tačiau už 15 jau galima tikrai kažką rasti, o kainos svyruoja priklausomai nuo pasirinktos žvakės dydžio ir jos degimo valandų, bei prekinių ženklų. Ir tikrai dažnai, atėjus kad ir boso dienai, ar įmonės vadovo gimtadieniui, kai tau pavedama užduotis sugalvoti tam žmogui dovaną, ir tu žinai, kad jis turi viską, apima lengva panika – ką gi nupirkti??? Pagalvoji, kad gal jau nebepirksi penktus metus iš eilės graviruotų tušinukų, užrašų knygučių, ar kitokių panašių smulkmenų. Tokiu atveju geros kokybės žvakė arba koks įmantrus žvakės uždegėjas (žiebtuvėliu jo vadinti kažkaip net neišeina) tampa puikiomis dovanų idėjomis. Na, o jeigu bosas ir neįvertins tokios dovanos, tai žmona tikrai įvertins 🙂
Candelaria butiko savininkė, taip pat pasakojo, kad pastaruoju metu tampa labai populiaru vestuvėms, kai tėvai pagal tradicijas nori perduoti šeimos židinį jaunavedžiams, pirkti ne kažkokius dekoratyvius žibintuvėlius ar kitokius panašius dalykus, o tiesiog va tokias žvakes. Man ši idėja labai patiko, todėl pagalvojau, kad būtinai pasidalinsiu su jumis, nes pati apie tai anksčiau nepagalvojau.
Na ir pabaigai, paliksiu jus su patarimais ir nuotraukomis, kurias padariau minėtame kvapų butike. O jūs pasidalinkite savo patirtimis renkantis ir perkant bei naudojant žvakes bei aromatus namams.
Patarimai, norintiems mėgautis žvakių aromatu ir jaukumu: 
-Žvakės paskirtis yra sukurti išskirtinį konkrečių namų aromatą bei suteikti jaukumo jausmą, tačiau, jokiu būdu, ne panaikinti nepageidaujamus kvapus, todėl prieš deginant žvakę patalpa turi būti išvėdinta. Juk ir Kvepalus taip pat purškiame tik ant švaraus kūno. 
 
-Rinkdamiesi aromatinę žvakę vadovaukitės panašiais principais, kaip ir rinkdamiesi kvepalus – vienu kartu uostykite 4-6 žvakes, nes nosis “atbuks”. 
 
-Prisiminkite, kad kaip kvepalai keičiasi ant odos, taip ir žvakės kvapas šiek tiek skirsis ją uostant neuždegtą ir uždegtą. Taip pat įtakos turės ir patalpos oras: drėgmė, šaltis, karštis ir kt. 
 
-Perkant žvakę reikėtų pasitarti su pardavėju, kokio dydžio patalpą ketinate kvėpinti – jei patalpa labai didelė, aukštomis lubomis, gali būti, kad nedidelės žvakės skleidžiamo aromato paprasčiausiai nejausite, jis išsisklaidys. 
 
-Labai svarbu nuolat pakirpti žvakės dagtį specialiomis žirklėmis, kurios neleis, kad nukirpta dagčio dalis įkristų į vašką – iš vaško jis privalo kyšoti ne daugiau, kaip 1 cm, turi būti neišsišakojęs, neapanglėjęs. Jei dagčio nepakirpsite, žvakė rūks, liepsnelė virpės, o vašką užterš suodžiai. 
 
-Jei perkate žvakę giliame inde, pasirūpinkite, kad turėtumėte kuo ją saugiai uždegti – tiks ilgi degtukai ar specialus žiebtuvėlis žvakėms. 
 
– Geriausia žvakę užgesinti specialiu gaubtuku, o jei žvakės indas turi dangtelį, tuomet juo reikia tiesiog uždengti žvakę ir ši pati užges nepaskleisdama dūmų kvapo. 
 
-Na ir svarbiausia visada perkant žvakę laikykitės mažiau visada yra daugiau taisyklės, nes geriau viena, bet kokybiška žvakė – interjero detalė.