Olia! Kaip gi jums sekasi leisti vasaros dieneles? Kaip mokyklų baigimai, išleistuvės, stojimai? Matyt kiekvienas užsikrovęs savais maloniais ir nelabai reikalais, bet vistiek labai smagu jei užsukote čia, pas mane 🙂 Naujiena čia didžiausia tokia, kad pagaliau galite pasiekti šį blogą adresu www.kurmanoraktai.lt . Šiam pasikeitimui kaupiausi jau seniai, ir kai pastebėjau, kad vis daugiau žmonių ieško mano blogo vesdami tokį adresą, pamaniau, kad reikia pagaliau skaitytojams pagelbėti, kad nereikėtų stengtis prisiminti visos litanijos su blogspot.com gale 🙂

O šiandien norėjau pasidalinti keliais įspūdžiais iš pirmojo Ispanijos miesto, aplankyto kelionės pradžioje 🙂
Žirona (Girona) – miestas Katalonijoje, apie 100 km į šiaurės rytus nuo šio regiono sostinės Barselonos. Jaukus Žironos senamiestis iškilęs ant kalvos virš Onyaro upės. Iš tolo matosi įspūdinga viduramžių katedra, kitų bažnyčių bokštai.

Lankytinos vietos:

  • Žironos katedra – XI-XVII a. statinys, galintis pasigirti plačiausia pasaulyje centrine gotikine nava. Greta katedros prisišliejusiame lobyne saugomi vertingi katalikų religiniai gobelenai ir apeiginės vertybės.
  • Miesto istorijos muziejus (Museu d’Historia de la Ciutat) – šiame muziejuje galima susipažinti su Žironos istorija. Muziejus įrengtas buvusio moterų vienuolyno patalpose.
  • Arabų pirtys (Banys Arabs) – XII a. pastatytas pirčių kompleksas.
  • Sant Feliu bažnyčia – maldininkų gausiai lankoma bažnyčia.
  • Archeologinis kelias (Passeig Arquelogic) – maršrutas, kuriuo einant galima pamatyti romėniškųjų miesto įtvirtinimų liekanas.

Man asmeniškai, nerealiai patiko viduramžių senamiestis, kur iki šiol gyvena žmonės! Nuostabu, kaip vietinė valdžia skatina žmones gyventi senuosiuose statiniuose, tam kad jie būtų prižiūrimi ir tiesiog nesugriūtų 🙂 Vaikštinėjant senamiesčiu sulaukėme klausimo, ar norisi pamatyti gražų vaizdą. Sutikome net nedvejoję, ir teko gerokai paprakaituoti kol užsiropštėme iki gynybinės sienos ir net gi aukščiau 🙂 Bet panorama buvo tiesiog gniaužiantį kvapą. Taigi jau pirmąją dieną Ispanija mus pasitiko dideliu karščiu, gražiais vaizdais ir ispaniškom melodramom ( teko iš šono stebėti kaip santykius aiškinasi ispanų porelė, o ko tik ten nebuvo – šūksniai, bučiniai, muštynės, atrodė gana juokingai, kaip iš tikro serialo 🙂 ).
———————————————————————————————————————————————-
Hey guys! Hope you are doing well :)) I want to share some photos from my one day of vacation in Girona (Spain). I just love the old town, the view from the top, and some spanish love crysis we had to watched  :)) Have you ever been to Girona? Tell me what do you think of this city? 🙂

Arabų pirtys (Banys Arabs)

Gynybinė siena

Žironos panorama nuo gynybinės sienos

I was wearing : 
Shorts – DIY
Blouse – New Look
Shoes – Converse
Bag – Mango