Šiandien pagaliau prisėdau prie kompiuterio, uždariau visas programas ir langus, galinčius nukreipti dėmesį (visi žinom kaip greitai ištirpsta laikas kai nusprendi šiek tiek permesti akimis Facebook srautą) ir pasistengsiu pasidalinti mintimis, kas gali padėti išspręsti aukščiau minėtą bėdą. Šitai bus mano būdas įkvėpti save ir kitus, dažnai susiduriančius su situacija – ‘reikia kažką pradėti daryti, bet užuot pradėjusi suku ratus aplink kambarį ir einu darytis penktą puodelį kavos’. Taigi, dalykai, kurie padės nugalėti kūrybinę krizę :

1. Susirask bendraminčių, užsiimančių panašia veikla

Mano atveju, tai yra kitos blogerės/blogeriai. Nebūtinai mamos, auginančios vaikus (nors su tokiomis panašumų pavyktų rasti daugiausiai, ir pasibėdavoti būtų galima daug), tačiau ir kitokia veikla užsiimančiomis tinklaraštininkėmis, kurioms blogas yra darbas, arba bent jau labai svarbi papildoma veikla. Kitu atveju, tai galėtų būti kiti laisvai samdomi žmonės, dirbantys namuose. Pripažinkime, prisiversti dirbi namuose yra daug sunkiau, nei tai daryti kažkur biure ar bendroje kūrybinėje erdvėje, kur aplink save matai intensyviai dirbančius kitus žmones. Net paprastas pasikalbėjimas prie kavos su bendraminčiu įkvėps, paskatins įgyvendinti seną idėją, arba bent jau sukels balto pavydo – kitų sėkmės istorijos gali padaryti didžiulę įtaką.

2. Pirmiau daryk, o tik paskui dairykis

Šis patarimas labiausiai padeda pagerinti savijautą dėl to, ką darai. Informacijos srautų kiekis tikrai gali išmušti iš vėžių ir paskatinti abejoti savo idėjomis / jų autentiškumu / aktualumu. Jeigu jau kažkas šovė į galvą, vadinasi tai buvo tau aktualu, tai atitiko tavo gyvenimo situaciją, todėl neverta tuo abejoti. Jeigu stengiesi savo darbais kažką įkvėpti, vadinasi ir įkvėpsi, nes visada atsiras kažkas, kas atsiduria panašioje situacijoje. Todėl teisingiausia būtų pamėginti įgyvendinti tai, kas šovė į galvą : vaizdinys nuotraukai, idėja aprangos deriniui, įkvepiantis tekstas, meno kūrinys… Realizavus savo mintį, ir paskui pamačius, kad kažkas padarė panašiai, atsikratysi to keisto jausmo, kad galbūt nesukūrei kažko savito, o tik galėsi objektyviai pasilyginti ir padaryti išvadas ateičiai.

3. Bandyk iš naujo – vėliau

Dažnai viena mintis įstringa į galvą giliau nei kitos. Tu vis bandai ją realizuoti : darai, taisai, vėl darai, pradedi iš naujo, vėl taisai. Tokios situacijos gali sukelti begalinę frustraciją ir užsukti nesibaigiantį nesėkmių ratą – būtent taip atrodys visas tavo veiklos paveikslas. Kartais, kai kurioms idėjoms įgyvendinti tikrai būna ne ta vieta ir ne tas laikas. Ir tai visiškai nereiškia, kad idėja niekam tikusi. Ne veltui ir yra senas posūkis – viskam sava vieta ir savas laikas. Kai kažkas nepavyksta, nevertėtų pasiduoti ir užsiblokuoti nuo viso kito, taip galbūt nuvejant kitas genialias mintis, kurios gali būti įgyvendintos čia ir dabar. Pradėkite kažką kito, kas nukreips dėmesį ir mintis nuo nesėkmės, dirbkite toliau, o galbūt tai, ko nepavyko padaryti šiandien dedant begalę pastangų, pavyks lengvai įgyvendinti rytoj.
O jūs ar susiduriate su kūrybinėmis / darbo krizėmis? Kaip pavyksta vėl įjungti teisingą nuotaiką ir viską tęsti? Kokia veikla gyvenime užsiima mano skaitytos? Būtų įdomu sužinoti 🙂