My top 3 | travel destinations 2015

Autorė Sandra Laikas 02:02 | 9 komentarai (-ų)

Sirgti niekada nebūna fainai, o ypač kai laukiesi - jokių vaistų, kas palengvintų sveikimą, tik daug daug arbatų, žolelių (ir tų bet kokių negalima) ir tokie ūkiški gydymosi būdai kaip kompresai, skalavimai ir panašiai. Šią savaitę šie procesai tapo mano kasdienybe. 

Guliu sau lovoje ir mąstau, kad šiais metais neaišku kur pavyks iškeliauti, o svajonių tiek daug, neaplankytų šalių dar daugiau. Žinoma, tikrai nemanau, kad būsime ta šeima, kuriai vaikas sugriaus gyvenimą. Išsireiškiau stiprokai, bet pripažinkite, tokių tikrai daug - kuriems, atrodo, vaikas tampa stabdžiu absoliučiai bet kokiai veiklai ir bet kokiam asmeniniam gyvenimui. Geriausių draugų tarpe turime vieną fainą šeimyną, kuri viskam turi puikų atsakymą - požiūrio reikalas. Taigi ir mes stengsimės gyventi būtent taip, kad negeras požiūris ar kitokie savęs suvaržymai netrukdytų džiaugtis gyvenimu. 

Šiandien, būdama jau ketvirtą dieną namie, vis nenustygstu vietoje, rašau bendradarbiams, klausiu kaip sekasi, tikrinu gal kažką naujo atrasiu iš partnerių kelionių pasiūlymų...toks jau  tas turizmo verslas ir pačios kelionės - užkrečiantis reikalas. Ir kaip nustebtumėte sužinoję, su kokio mažumo vaikeliais šeimos keliauja, ir tikrai ne iki Palangos, o net iki Kanarų salų (6 valandos skrydžio jau šis tas) ar dar toliau. Taigi su ta viltimi, jog mes su mažyliu(-e) galėsime jau vasarą ar rudens pradžioje kažkur išvykti paatostogauti, pasidalinsiu keliomis savo svajonių kryptimis atostogoms, kurių dar neteko aplankyti, bet manau kad aktyviam poilsiui jos puikiausiai tiktų, ypač kai vaikas dar mažiukas (pasikabini prie krūtinės ir pirmyn).

1. Zakintos sala | Graikija


Zakintos - trečia pagal dydį Jonijos jūros sala, priklausanti Graikijai. Čia galima rasti nuostabią gamtą, žymiuosius Volimes urvus, Kontrabandininkų įlanką (kurią galima pasiekti tik laivu), įvairiausius miestelius - tiek ramesniam šeimų poilsiui, tiek šėlionių mėgėjams (Laganas kurortas), fantastiškų smėlio paplūdimių. Nežinau kodėl, iš visų Graikijos salų (turbūt turėčiau pažymėti, jog Graikijoje dar nė karto nebuvau), mane ši traukia labiausiai. Nepaaiškinamas noras ją pamatyti atsirado iš karto, kai tik pradėjau dirbti turizme ir pradėjau domėtis daugiau apie kelionių kryptis. Salą patogiai, užsakomaisiais reisais galima pasiekti iš Varšuvos. 

2. Madeira | Portugalija


Amžino pavasario sala Madeira traukia savo neįtikėtinai kalnuotu reljefu bei neapsakoma žaluma. Neįsivaizduojat kiek nemažai klientų, grįžę iš Madeiros, sako, jog po jos nublanko net gi egzotinės kelionės. Aišku, ši sala nepatiks tinginiams - čia vos keli maži pležiukai, būnant viešbutyje patogiau plaukioti baseine nei leistis laiptais ar keltuvais iki vandenyno, o ir vandenynas niekada per daug neįkaista. Sakyčiau, pinigų švaistymas, jeigu norisi tik pabūti viešbutyje ar prie jo ir pasimėgauti all inclusive privalumais. Čia reikia nusiteikti važinėtis, vaikščioti ir tyrinėti. Beje, neseniai pavyko gauti lietuvio, gyvenančio ten jau keletą metų, ir turinčio savo kelionių agentūrą - kontaktus. Šią salą per artimiausius keletą metų tikrai aplankysiu ! Beje, tiesioginiai ją pasiekti, vėl gi, užsakomuoju reisu skrendant iš Varšuvos. 

3. Cinque Terre | ItalijaGreitai bus praėję keturi metai, nuo tada, kai teko keliauti po Italiją, Dvi savaitės - tai tik lašas jūroje, palyginus su tuo, kiek dar liko nepamatyta. Pamačiau Pizą, paragavau nerealių picų Neapolyje, pasigrožėjau Kaprio salos vaizdais, vaikštinėjau Romos, Florencijos gatvėmis, užuodžiau Venecijos kvapą, susipažinau su San Marinu, Asyžium, bet jaučiu kad iki to, jog galėčiau pasakyti, jog tikrai aplankiau Italiją - liko pamatyti labai labai daug. Cinque Terre vietovės vaizdai mane pakerėjo naršant vienos mėgstamos blogerės instagram - tos spalvos, tie gražūs namukai išsidėstę kalnų šlaituose, nuostabi įlanka..sunku patikėti kad tikrai yra tokių įkvepiančių vietų ! Nusigauti iš Lietuvos tiesiai ten nėra taip jau paprasta kaip į anksčiau minėtas kryptis, čia jau reikia pasirinkti į kurį Italijos oro uostą patogiau skristi, ir paskui jau nuomotis automobilį ar rinktis vietinį transportą. Na, tikslaus maršruto dar nesu sugalvojusi, o tuo tarpu gal atsiras kažkas jau buvo ir pasidalins patarimais kaip ten nuvykti?:)

O kur planuojate / svajojate šiais metais nuvykti jūs? :)

9 Responses so far.

 1. Mes su mylimuoju nesprendėm vestuvių biudžetą išleisti ne vestuvėms, o povestuvinei kelionei 'of a lifetime'. Laukiu nesulaukiu - keliausim į Hong Kong, Fiji ir New Zealand!!

 2. wow solveiga ! Skamba nerealiai!!!

 3. Su drauge, jeigu viskas sklandžiai pavyks, jau kitą savaitę svečiuosimės Paryžiuje! Turėsime savaitę laiko, tai, manau, atsipūtusios spėsime daug kur apsilankyti. :)

 4. Visos trys vietelės atrodo tokios... tobulos ir net neįmanoma kažkaip suprasti, kad tokios vietos iš tikrųjų egzistuoja!! Taip gražu, kad net nėra žodžių išreikšti tam susižavėjimui <3

  http://outsidevogue.blogspot.com/

 5. G* says:

  labai patiko sitas tavo irasas ! visos trys vietos irgi mano sarasiuke ir dar daugiau! o del keliavimo su vaiku tai tikra teisybe - kai nori viska gali. pati savo vaiku dar neturiu, bet visada su tevais visur keliaudavom (vis del to penki vaikai tai ne bet kas), ir nors buna sunkiu momentu kelionese tikrai, viska atperka tai kad daliniesi tuo su artimiausiais zmonem, skamba labai labai cliche bet tikra tiesa ! sekmes tau ir sveik : )
  (beje, nenoriu reklamuotis, bet pati rasau kelioniu bloga, tai gali uzsukt kol sergi, gal idomu bus)

 6. Vien jau šitos nuotraukos fantastiškos...taip ir norisi čiupti lagaminą ir lėkti!Bet kur!Beje, kad ir kiek pavėluotai, bet sveikinu būsimąją mamytę :*

 7. Cinque Terre- mano meilė :) Ten buvom prieš porą metų savaitei. Kelionės planą dėliojau labai skrūpulingai ir galiu pasakyti, kad jis pasiteisino. Skristi siūlau į Milaną. Ten dienelei apsistoti (jei dar nesi buvusi), o kitą rytą nukulniavus į Milano traukinių stotį, traukinuku keliauti į La Spezia (miestas, iš kurio galima nukeliauti į visus penkis Cinque terre) kaimelius. Pačiuose kaimeliuose apsistoti įmanoma, bet gerokai brangiau, nei didesniame mieste. Iš La Spezios (kuri visgi nėra labai turistiška) kiekvieną dieną traukinuku, nusipirkę specialų 5terre pasą, vykdavom į Cinques miestelius. Pusės dienos pilnai pakanka vienam miesteliui apžiūrėti, bet jei norisi pagulėti prie vandens, tada jau sudėtingiau. Mes susižavėjom Riomagiores akmenų paplūdymiu ir ten praleidom visą pilną dieną, o kiti kaimeliai, išskyrus Monteroso, paplūdymių neturi. Beje, Monteroso yra vienas gražus plotelis, bet jis privatus, o pakeleiviams skirtas paplūdimys ne toks jau ir švarus. Kadangi mūsų kelionės plane buvo Pisa, Verona ir Venecija, likusias dienas keliavom iš vienos į kitą traukiniais. Bet jeigu jūsų tikslas lėtai ir be streso pasimėgauti italijos Rivjera, labai siūlau paieškoti miestelių ir papludymių aplink Cinque Terrę. Ten visai kitoks gyvenimas, nei miestuose. ;) Jeigu reikėtų išsamesnių patarimų ar kiltų klausimų, parašyk ;)

 8. mm terapija, kaip nerealu kad pasidalinai sia informacija !! Aciu aciu tau labai :)))

  Silvia, o taip, tos vietos yra, ir cia pat, Europoje :)

  Aiste Seleste, aciuuu uz sveikinimus :))

 9. Indre says:

  Mes su 1metu ir 4men dukryte bei 7metu sunumi ir dar 2katem pries metus isvykom gyventi i Nicaragva. Skrydis buvo ilgas (nes ieskojom pigaus) 29val , su sustojimais 3 šalyse. Bet vaikai atlaike kelione joooooooookiu problemu (tiesa dukryte buvo dar zindoma).. O kadangi esi su vaikais tau kruva nuolaidu irgerumynu ;) pvz vezimelyje sukisdavom viska kas netilpo pagal svori ar nebuvo leidziama oficialiaai (pvz pvz maistas).
  Neseniai buvo draaaugaaai atvyke ju dukrytei buvo gal 10men irgi tas pats- no problem tik pliusai. Taip kad nebijokit jus tu kelioniu su vaikais ;)

Leave a Reply